ISO/TS 16949 ve IATF 16949 denetimlerinde 20. yıldönümü…

Selamlar! Şimdiden yirmi yıl geçtiğine inanmak zor, değil mi? O zamanlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin Detroit kentinde bulunan AIAG genel merkezinde ISO/TS 16949 Denetçi eğitimi ve sınavına katılmak için harika bir fırsat yakalamıştım. Ve ne oldu biliyor musunuz? İlk seferde başarılı oldum ve sınavı geçtim! Bureau Veritas tüm etkinliğin sponsorluğunu üstlendi. Zaman kesinlikle çabuk geçiyor, değil mi?

O zamandan beri Otomotiv Tedarik Zincirindeki çeşitli kuruluşları Denetçi/Baş Denetçi olarak denetleme ayrıcalığına sahip oldum. Bu beni ABD, Meksika ve İsrail’den Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Sırbistan, Rusya, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Fas ve İngiltere’ye kadar dünyanın çeşitli yerlerine götürdü. Bir denetçi olarak Bureau Veritas, TUV NORD, TUV SUD, SGS, DQS ve RINA gibi seçkin Belgelendirme Kuruluşları ile işbirliği yapma şansına sahip oldum. Bu gerçekten unutulmaz bir yolculuk oldu!

Şu anda IATF onaylı bir Uluslararası Otomotiv Denetçisi olarak görev yapmaktan gurur duyuyorum. Birincil görevim, hepsi Consorzio CISQ Automotive-Italy altında faaliyet gösteren RINA, IMQ ve CERTIQUALITY gibi saygın kuruluşlarla IATF 16949 denetimlerine katılmaktır. Bu pozisyon bana büyük bir tatmin sağlıyor ve bunun bir parçası olduğum için minnettarım.

Güncellemeler için www.aladinli.com adresini takipte kalın…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Yorumlar kapatıldı.