Hakkımızda

Özcan ALADİNLİ

IATF – International Qualified Automotive Auditor

Makina Mühendisi

Endüstri Yük. Müh.

Eğitim:

İstanbul Teknik Üniversitesi – Makina Fakültesi Genel Makina Mühendisliği Bölümü

Boğaziçi Üniversitesi – Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı

 İş Tecrübesi:

Procter & Gamble Tüketim Malzemeleri San. A.Ş. – Endüstri Mühendisi, Paketleme Bölümü’nde Teknik Müdür ve Fabrika Hijyen Mühendisi

HÜROK-Hürriyet Okul Malzemeleri ve Kırtasiye Tic. A.Ş. – Üretim Müdürü

Nursan Elektrik Donanım San. A.Ş. – Endüstri Mühendisliği Dept. Müdürü

Teknik Malzeme A.Ş. / BFTC – İşletme Müdürü

CELL Mühendislik ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti. – Yönetim Danışmanı

Uluslararası Danışmanlık Ltd. Şti. – ICC (TUV Rheinland’ın Türkiye temsilcisi) – Kalite Yönetim Danışmanı ve Eğitmen

Uluslararası Standartlar Denetim ve Sertifikasyon A.Ş. (ISAC) (TUV Rheinland’ın Türkiye temsilcisi) -TUV-CERT Başdenetçisi / Denetçisi

Bureau Veritas – Türkiye – BVQI Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. – Kalite Danışmanı – Baş Denetçi / Denetçi

OTOTRIM Panel San. ve Tic. A.S. – Toplam Kalite ve 6 Sigma Koordinatörü

Bugün, uzun yıllardır sanayide uygulayıcı olarak edindiği bilgi, birikim ve tecrübeyi kullanarak uzmanlaştığı konularda (Yalın üretim – Toyota Üretim Sistemi, Üretim Yönetim Sistemleri, Hücresel Üretim Sistemi, ve  6 Sigma, Otomotiv standartları – IATF 16949 ve Core Tools (APQP, PPAP, FMEA, MSA, SPC) ile ISO 9001 kalite yönetim sistemi, Toplam Kalite Yönetimi, Hedeflerle Yönetim, Proje Yönetimi, Kurumsal ve Organizasyonel Gelişim, verimlilik arttırma, maliyet düşürme, Ar-Ge’de devlet yardımları, işin yalınlaştırılması, Toplam Üretken Bakım Sistemi, grup (ekip) çalışma ilkeleri, liderlik, ekip kurma ve ekip yönetimi, Kaizen, takım içi iletişim vb. alanlarda) serbest Yönetim Danışmanı ve Eğitmen olarak çalışmaktadır.

Ayrıca SGS, RINA gibi çeşitli Sertifikasyon Kuruluşlarına ISO 9001, ISO 14001 ve IATF 16949 Standartlarında uluslararası sözleşmeli Baş Denetçi / Denetçi olarak hizmet vermektedir.

Kalite Denetçiliğine başladığı 2000 yılından bugüne, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında 750’den fazla kuruluşun sistem denetiminde Baş Denetçi / Denetçi olarak yer almıştır.

Yorumlar kapatıldı.