IATF 16949 Otomotiv KYS Eğitimleri

IATF 16949 OTOMOTİV KYS BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

Amaç : International Automotive Task Force (IATF) 9 Ağustos’ ta (IATF) ve ISO/TC 176’dan temsilcilerinin katılımı ile hazırlanmış bir Teknik Spesifikasyon olan ISO/TS 16949’ un yerini alan yeni Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi (KYS) standardının artık bundan sonra IATF 16949 olarak anılacağını duyurmuştu. Beklendiği gibi, yeni IATF 16949 standardı IATF tarafından yayınlandı.

IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi (KYS) standardının oluşturulmasındaki amaç; otomotiv yan sanayilerince oluşturulan kalite yönetim sistemlerinin tüm dünyada kabul gören ortak kriterlere göre denetlenmesi ve değerlendirilmesidir. Bu eğitim programının amacı, katılımcılara IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Standardını (KYS) detaylı olarak açıklamak, ve standardın uygulamalarından örnekler vererek, IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi (KYS) Standardını kurmak, veya geliştirmek isteyen firmalara yardımcı olmaktır.

IATF 16949 OTOMOTİV KYS İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ

Amaç : IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi (KYS) Standardının gereği yapılması zorunlu olan kuruluş içi Sistem, imalat proses ve ürün denetimleriyle ve 2. Taraf Tedarikçi Denetimleriyle ilgili Kalite Denetimi Sisteminin kurulması, denetimlerin planlanması, uygulanması, raporlanması ve takibi için gerekli bilgiler detaylı olarak ve otomotiv sektöründen uygulama örnekleri verilerek katılımcılara aktarılmasıdır.

IATF 16949 KYS BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

Amaç : IATF 16949, Otomotiv Sektöründeki mevcut Otomotiv Standartlarının yerine geçecek bir Standard olarak International Automotive Task Force (IATF) ve ISO/TC 176’dan temsilcilerin katılımı ile hazırlanmış bir Teknik Spesifikasyondur. Ford, Chrysler ve General Motors tarafından çıkarılmış olan QS 9000 Standardı ile Fransız EAQF, Alman VDA ve İtalyan ANFIA Otomotiv Standartlarının gerekliliklerini karşılayacak şekilde oluşturulmuş uluslararası bir Teknik Spesifikasyondur. ISO 9001 üzerine kurulu olarak yayınlanmıştır.

Bu Teknik Spesifikasyonun oluşturulmasındaki amaç; otomotiv yan sanayilerince oluşturulan kalite yönetim sistemlerinin tüm dünyada kabul gören ortak kriterlere göre denetlenmesi ve değerlendirilmesidir. Bu eğitim programının amacı, katılımcılara IATF16949 Teknik Spesifikasyonunu açıklamak, standart uygulamalardan örnekler vererek, IATF 16949 Kalite Yönetim Sistemini kurmak, veya geliştirmek isteyen firmalara yardımcı olmaktır.

IATF 16949 KYS İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ

Amaç : IATF 16949 Kalite Yönetim Standardı gereği yapılması zorunlu olan kuruluş içi Kalite Denetimi Sisteminin kurulması, denetimlerin planlanması, uygulanması, raporlanması ve takibi için gerekli bilgiler detaylı olarak ve otomotiv sektöründen uygulama örnekleri verilerek katılımcılara aktarılmasıdır.

Yorumlar kapatıldı.