6 Sigma Danışmanlığı

Bilimsel metodların sanayii kuruluşlarındaki uygulanmasında kullanılan çok sayıda iyileştirme metodu bulunmaktadır. Fakat bu metodların, hemen hemen hepsinin W.Edwards Deming’in PUKÖ – Planla, Uygula, Kontrol et, Önlem al döngüsüne dayandığı söylenebilir.

6 Sigma uygulayan kuruluşlarda ise yaygın olarak TÖAIK – Tanımla, Ölç, Analiz et, İyileştir ve Kontrol et döngüsü kullanılmaktadır. Temel olarak, PUKÖ modelinden büyük bir farklılık göstermeyen TÖAIK modelinde sadece ölçme ve iyileştirme süreçleri özel olarak vurgulanmış ve bu süreçler ayrı birer aşama olarak ifade edilmiştir.

6 Sigma, iş sonuçlarıyla uğraşmak yerine kök nedenlere odaklanarak, hata oranını milyonda 3.4 seviyesine indirmeyi ve böylelikle daha fazla ve sürekli müşteri memnuniyeti sağlamayı, karlılık ve rakiplerine karşı daha rekabetçi bir pozisyon elde etmeyi hedefleyen bir kültürel dönüşüm felsefesidir.

Kuruluşlar; 6 Sigma’yı farklı şekilde algılıyor olabilirler. Bu yüzden 6 Sigma, bir kuruluş için ölçüm sonucuyken, diğeri için bir hedef ya da iş stratejisidir, bir başkası için operasyonel etkinliği arttıran bir yönetim felsefesi, bir başka kuruluş için verimliliği arttırmayı hedefleyen, iyi tasarımlanmış, kapsamlı bir problem çözme ve süreç iyileştirme metodolojisidir.

6 Sigma Danışmanlık hizmetlerimizle; Kuruluşunuz tarafından 6 Sigma her ne şekilde algılanırsa algılansın, 6 Sigmanın sahip olduğu metodolojisiyle; süreçlerinizi en iyi seviyeye kadar iyileştirmeyi hedefleriz, karar mekanizmanızı veriye dayalı hale getirerek, son derece disiplinli bir yaklaşımla iş hedeflerinizi gerçekleştiririz.

6 Sigma Danışmanlık hizmetlerimizde, dünyadaki en son gelişmeleri farklı yaklaşımlar ve uygulanabilir lokal çözümlerle sadece teorik değil uygulanmış, denenmiş pratik çözümlerle  sanayiide edindiğimiz birikim ve tecrübemizle sektöründe lider olan kuruluşlara sunmaktayız.

 

Yorumlar kapatıldı.